Bundesliga: Kostić strelac za pobedu, Lajpcig konačno pao!

Sportal blic 10.12.2016  |  Željko Vujičić

Filip Kostić vodi Hamburger ka sigurnoj luci u šampionatu Nemačke, dok su fudbaleri Lajpciga doživeli prvi poraz u Bundesligi, tek u 14. kolu, jer su izgubili od poslednjeplasiranog Ingolštata sa 1:0. Bajern se vratio u vrh tako što je deklasirao Volfzburg sa 5:0.

Foto: Tanjug/AP Filip Kostić Srpski reprezentativac je postigao jedini gol (68. minut) na utakmici protiv Augzburga i doneo klubu slavne prošlosti zlata vredne bodove - 1:0. Miler je šutirao, lopta je pogodila desnu stativu, i odbila se ka Kostiću, koji je - desnom nogom - savladao Hica. Gojko Kačar je dva minuta posle pogotka mlađeg zemljaka ušao u igru, zamenivši u gostujućem timu Altintopa. Kostić je izašao u 85. Foto: Reuters Detalj s meča