Barselona u derbiju savladala Atletiko, sudija pogurao Real do velikog preokreta

Sportski žurnal 26.02.2017

Espanjol je na svom terenu sa 3:0 savladao fenjeraša Osasunu za koju se već sada može reći da je na pragu nižeg ranga, Bilbao ubedljiv sa davljenikom Granadom

Tek u poslednjih pola sata viđena su prava uzbuđenja u derbiju na Visente Kalderonu. Barselona je povela preko Rafinje u 64. minutu, sa dva metra glavom je, posle slobodnog udarca u 70. minutu, izjednačio kapiten Jorgandžija Dijego Godin, a odluka je pala u poslednjih pet minuta. Rafinja je probio po desnoj strani, došao do gol-aut linije, uputio povratnu na desetak metara po sredini gde je na nju naleteo Lionel Mesi, no njegov prvi šut