Tandem za preokret: Tadić i Mitrović srušili Gruziju, debitant Gaćinović ukrasio pobedu!

Sportal blic 24.03.2017  |  Željko Vujičić

Fudbalska reprezentacija Srbije preokretom je savladala selekciju Gruzije na gostovanju sa 3:1, u petom kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine. Poklonom je poveo domaćin na startu, ali su pobedu "orlovima" doneli fantastični Tadić (gol i dve asistencije), Mitrović i debitant Gaćinović.

Može Srbija da bude u seriji dobrih igara, i rezultata koji vode ka velikom takmičenju, ali kada dođe na Kavkaz – mučenje je zagarantovano, pogotovo u prvom poluvremenu. Mučenje i sebe, i navijača, i lopte. Mučenje u Gruziji, kao onomad u Azerbejdžanu, pa Jermeniji, ali ovaj put sa pobedničkim ishodom. Zato je sa oprezom dočekan okršaj u Tbilisiju, na putu ka Mundijalu u Rusiji i prvo poluvreme je ličilo na neka prethodna, loša izdanja