Nemačka sigurna, ali primila prvi gol u kvalifikacijama za SP

Beta 26.03.2017

Fudbalska reprezentacija Nemačke nastavila je da niže pobede u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, pošto je danas savladala Azerbejdžan kao gost sa 4:1.

Dva gola za Nemačku dao je Andre Širle, u 19. i 81. minutu, a po jedan Tomas Miler u 36. i Mario Gomes u 45.

Strelac za Azerbejdžan bio je Dimitrij Nazarov u 31. minutu i to je bio prvi gol koji je Nemačka primila u kvalifikacijama za Mundijal u Rusiji.

Nemačka je ubedljvo prva na tabeli Grupe C posle pet kola sa 15 bodova, sedam više od drugoplasirane Češke, koja je očekivano ubedljivo, sa 6:0 kao gost pobedila San Marino.

Česi su već na poluvremenu imali pet golova prednosti, a strelci su bili Antonin Barak u 17. i 25, Vladimir Darida u 19, Teodor Gebre Selasije u 26. i Mihael Krmenčik u 43. minutu.

Konačan rezultat postavio je Darida iz penala u 77. minutu.

Češka je izbila na drugo mesto sa osam bodova, jednim više od Azerbejdžana i Severne Irske, koja će se večeras sastati sa Norveškom.

Engleska je nastavila sa dobrim rezultatima u Grupi F, pošto je kao domaćin sa 2:0 pobedila Litvaniju.

Strelci za Englesku bili su Džermejn Defo, koji se vratio u nacioalni tim, u 22. i Džejmi Vardi u 66. minutu.

Engleska je prva na tabeli sa 13 bodova, dok je Litvanija četvrta sa pet.

Reprezentacija Jermenije je u derbiju začelja na svom stadionu pobedila Kazahstan sa 2:0.

Strelci su bili Henrik Mhitarjan u 73. i Araz Ozbiliz u 75. minutu, a posao domaćinu je olakšan u 64, kada je isključen fudbaler Kazahstana Sergej Malji.

Jermenija je osvojila šesti bod i tako prestigla Rumuniju na tabeli Grupe E. Kazahstan je poslednji sa dva.