Boston iznenadio Klivlend, Bredli desetinku pre kraja pogodio trojku za pobedu i 1:2 u seriji

Sportski žurnal 22.05.2017

Boston bez Ajzee Tomasa (zbog povrede kuka završio sezonu) slavio u gostima, ali ipak na pragu repriza NBA finala iz 2016. kada su Kavalirsi kao gosti u sedmoj utakmici savladali Voriorse i sa 4-3 u seriji domogli se prstenja

Bez "prve violine", povređenog Ajzee Tomasa, Boston je iznenadio domaćina Klivlend i slavio 111:108 (24:35, 26:31, 32:21, 29:21) za smanjenje na 1:2 u finalnoj seriji Istočne konferencije NBA lige. Dominirao je Klivlend dve i po četvrtine, a onda je stao. U finišu drama. DžR Smit 36 sekundi pre kraja vraća nadu domaćinu trojkom za 106:106. Potom Jerebko gazi liniju za tri poena ali pogađa za 108:106 pola minuta pre kraja, a deset sekudni pre