"Milioneri" osvojili kup: Asistencija Gaćinovića u porazu od Borusije Dortmund

Sportal blic 27.05.2017  |  B. O.

Fudbaleri Ajntrahta poraženi su u finalu nemačkog Kupa od Borusije Dortmund sa 2:1 (1:1) na Olimpijskom stadionu u Berlinu. Na ovom susretu su, od naših internacionalaca, igrali Slobodan Medojević i Mijat Gaćinović, koji je bio i asistent kod izjednačujućeg gola Ajntrahta.

Foto: Clemens Bilan / EPA; Slavlje "milionera" Borusija je na prednost čekala samo osam minuta. Tada je francuski vezista Dembele fenomenalnim driblingom ostao bez čuvara, a potom još boljim šutem doveo "milionere" u vođstvo. Igrao se 29. minut kada je Mijat Gaćinović oduzeo loptu protivniku na sredini terena i sjajno uposlio hrvatskog napadača Rebića, koji je kasnije doneo izjednačenje Ajntrahtu. Foto: Felipe Trueba / EPA; Mijat Gaćinović Do