Vanja Stanković prvakinja sveta u tekvondou: Može li bolje od zlata u postojbini ovog sporta? (foto)

Sportski žurnal 26.06.2017

Vanja Stanković (19) je nova šampionka sveta u tekvondou, u olimpijskoj kategoriji do 49 kilograma. Članica beogradskog „Galeba”, zablistala je i u ponedeljak, u odlučujućim borbama na šampionatu u korejskom Mudžuu

U polufinalu je savladala Hrvaticu Kristinu Tomić, rezultatom 12:6, a u finalu i Tajlanđanku Panipak Vongpatanakin – 10:5. Na taj način Vanja je postala prva šampionka sveta iz Srbije. Na putu ka zlatu, savladala je šest takmičarki, među kojima i osvajačice olimpijskih i svetskih medalja. Danas je nastupao i Ivan Purešević, reprezentativac Srbije u kategoriji do 68 kilograma. Zastao je u 1/16 finala, jer je izgubio od Filipinca Arvena Alkantare