Rumun srpske krvi ponovo dominira Posle svetskog rekorda, sada je osvojio još jedno zlato i opet napravio čudo

Sportal blic 15.08.2022

David Popovići, rumunski plivač srpskog porekla, osvojio je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu, na 200 metara slobodnim stilom.

Momak koji je nedavno oborio svetski rekord na 100 metara slobodnim stilom, sada je dominirao i na 200 metara slobodnim stilom. Sedamnaestogodišnjak je vodio od početka do kraja trke i na cilj je stigao u vremenu 1:42.97. David Popovici. New World Junior Record. Third Fastest Time in History. 1:42.97 in the 200 Freestyle 🥶 pic.twitter.com/bFjEliJV2j To je ujedno i novi juniorski svetski rekord. Drugo mesto i srebrna medalja pripali su Švajcarcu Antoniju Đakoviću,