Napoli silovit na otvaranju sezone Spaletijeva četa "petardom" po Lazovićevoj i Ilićevoj Veroni

Sportal blic 15.08.2022

Fudbaleri Napolija slavili su na gostovanju ekipi Verone rezultatom 5:2, u meču prvog kola italijanske Serije A.

Ekipa Lučana Spaletija je nakon pedesetak minuta izjednačene borbe na “Bentegodiju u nastavku slomila otpor domaćina i do kraja upisala ubedljivu pobedu u premijernom meču u novoj sezoni. Gosti sa juga su veći deo susreta bili bolji rival i imali terensku inicijativu i znatno češće pretili, tome svedoči i statistika. Odnos u posedu lopte bio je 66 odsto naspram 34 u korist gostiju, u šutevima ka golu bilo je26-6, a zanimljivo da su od osam lopti koje je Napoli