Luna Vujović u finalu turnira u Antaliji, na pragu istorijskog uspeha za srpski tenis

RTS 23.03.2024

Mlada srpska teniserka Luna Vujović nadigrala je Anastasiju Zolotarevu sa 2:0 (7:6/5, 7:6/4) i plasirala se u finale ITF turnira u Antaliji. Za titulu će se u nedelju boriti protiv Denislave Gluškove iz Bugarske, koja je trenutno 726. teniserke sveta.

Luna Vujović, koja ima samo 14 godina, posle dva sata i 19 minuta vrlo neizvesne igre došla je do nove pobede i nastavila sjajnu pobedničku seriju na svom seniorskom debiju. Luna nije najbolje počela meč pa je suparnica povela sa 3:0 u prvom setu, ali se ubrzo vratila u igru i uspela da osvoji prvi set u taj-brejku. Slična situacija se ponovila i u drugom setu, a Zolotareva je čak dva puta servirala za osvajanje seta i izjednačenje na meču, ali je Luna održala