Alimpijevićev Bešiktaš kao Partizan protiv Olimpijakosa - Ništa od finala Evrokupa!

Sportske.net 03.04.2024  |  Sportske.net

U finalu Evrokupa igraće dva francuska predstavnika - Pariz i Burg, što znači da će Francuzi naredne sezone uz Monako i Asvel imati još jednog svog predstavnika, s obzirom da osvajanje Evrokupa znači ukaznicu za elitno evropsko takmičenje.

Pariz je još ranije izborio plasman u finale sa 2:0 u pobedama nad London Lajonsima, a večeras je to uspelo i ekipi Burga koja je u majstorici drugog polufinala pred svojim navijačima savladala turski Bešiktaš sa 89:63. Sve do poslednje četvrtine to je bio ravnopravan duel, iako je domaćin uglavnom imao blagu rezultatsku prednost. Bilo je i tenzija, pa je u prvom poluvremenu došlo i do manje tuče na terenu, ali u posldnjih deset minuta sve se promenilo u korist