Sofija Jovičić osvojila bronzanu medalju i plasman na juniorsko Prvenstvo Države u džudou

Pirotske vesti pre 20 dana

Sofija Jovičić, članica Džudo kluba „Ipon 010“ iz Pirota, osvojila je bronzanu medalju, na Prvenstvu centralne Srbije za juniorke i juniore koje je održano u Požarevcu.

Ovim je Sofija, koja je po uzrastu još uvek kadetkinja, izborila učešće na Prvenstvu Države za juniore koje će za dve nedelje biti održano u Beogradu. „Sofija je imala još jedan dobar nastup i potvrdila da je u odličnoj formi. Iako je još uvek kadetkinja, pokazala je da uspešno može da se takmiči i u juniorskoj konkurenciji. Cilj, plasman na Prvenstvo Države, je ostvaren, iako je konkurencija u njenoj kategoriji do 63 kilograma, bila najjača. Ne bi bilo nezasluženo