Plivanje: Spartak prvi na međunarodnom “Uskršnjem mitingu” u Novom Sadu

Subotica.com pre 9 dana  |  Subotica.com

Proteklog vikenda u organizaciji Plivačkog kluba Vojvodina održan je 25. „Uskršnji međunarodni plivački miting” gde se nadmetalo 338 takmičara iz 18 klubova iz Srbije i Slovenije. Spartak je nastupao sa 39 plivača i plivačica koji su ostvarili izvanredne rezultate osvojivši 28 medalja u individualnoj konkurenciji, dve u konkurenciji štafeta i tako zauzeli prvo mesto u ekipnom plasmanu.

Za najbolje takmičare u svojim uzrasnim kategorijama proglašeni su Sara Stipić i Darko Rakić, dok je Nikolas Martin pobednik memorjalne trke u disciplini 100 m delfin. U individualnoj konkurenciji medalje su osvojili: Darko Rakić - zlatna medalja na 100m leđno i 200m mešovito i srebrna na 100m kraul, Oleg Baćović - zlatna medalja na 100m prsno, Nikolas Martin - zlatna medalja na 100m delfin i srebrna na 200m mešovito, Sara Stipić - zlatna medalja na 100m kraul,