Atalanta eliminisala Fjorentinu za finale Kupa Italije, Milenković crvenim kartonom prelomio meč

RTS pre 10 dana

Fudbaleri Atalante plasirali su se u finale Kupa Italije pobedom nad Fjorentinom od 4:1 u drugom polufinalnom susretu.

"Viola" je slavila u prvom susretu na svom terenu sa 1:0, ali nije uspela da odbrani prednost. Domaći su poveli u osmom minutu preko Teuna Kopmejenrsa i izjednačili rezultat u ukupnom skoru. Ključni trenutak meča desio se u 53. minutu kada je srpski reprezentativac Nikola Milenković dobio crveni karton i ostavio svoju ekipu sa 10 igrača na terenu. Međutim, Lukas Martinez Kvarta koji je ušao u igru kako bi u odbrani nadomestio izostanak Milenkovića izjednačio je