Loš gubitnik: Mesi nakon poraza u Kopa Amerika razočarao navijače!

24 Sata 27.06.2016  |  MMV/Blic.rs

Lionel Mesi više neće igrati za Argentinu jer je, kao tragičar, doprineo porazu od Čilea u finalu Kopa Amerika. Posle 120 minuta borbe na stadionu u Nju Džersiju mreže su mirovale, a Čileanci su boljim izvođenjem jedanaesteraca pobedili sa 4:2 i odbranili titulu.

Burno je protekao meč za trofej pred 82.000 gledalaca na Metlajf stadionu, šanse su imali i jedni i drugi, a da će to biti dramatičan meč pokazalo je već prvo poluvreme. Tada su Čileanci već u 28. minutu ostali bez isključenog Marsela Dijaza zbog dva žuta kartona, da bi u 43. direktan crveni dobio Argentinac Markos Roho. Kada su na red došli penali, prvi su kiksnuli reprezentativci Čilea. Međutim, grešku Artura Vidala rival nije iskoristio: