Portugalci i peti put remizirali, ali se plasirali u polufinale

Vesti online 30.06.2016  |  Vestionline

I u petom meču koji je na Evropskom prvenstvu igrala Portugalija nije bilo pobednika posle 90 minuta pošto je prvi četvrtfinalni duel u kom se ova selekcija srela sa Poljskom završen rezultatom 1:1. Ali, ponovo su Portugalci uspeli da izađu kao pobednici jer su bolje izvodili penale (4:6).

Za razliku od duela sa Hrvatskom kada su Ronaldo i drugovi uspeli da pogode mrežu rivala u produžecima ovog puta to nije bio slučaj, pa su izvođeni penali, kao u duelu Poljaka i Švajcaraca. Što se same utakmice tiče najzanimljivije je bilo u prvih 45 minuta pošto je Poljska golom Levandovskog povela posle prvog ozbiljnijeg napada, a Portugalci su izjednačili lepim golom mladiog Sančeza kom je pomogao Krihovjak pošto ga je lopta zakačila na putu