Ponovo na ivici poraza, ali ponovo Novakova pobeda u triler završnici

Vesti online 20.04.2017  |  Vestionline

Gotovo identično kao što je savladao Žila Simona i svom prvom meču u Monte Karlu Novak Đoković je sa prvog Mastersa na šljaci izbacio i Španca Pabla Karenja Bustu. Posle dva sata i 26 minuta igre Srbin je slavio pobedu od 2:1, po setovima 6:2, 4:6, 6:4.

Osvojen prvi set rezultatom 6:2 posle nešto sporijeg ulaska u meč i 2:0 u drugom setu nagovestili su laganu pobedu srpskog tenisera, ali sa tim se nije sloćio Pablo Karenja Busta koji u prethodnih 15 duela nikada nije pobedio nekog igrača iz Top 10. Danas je bio na korak od tog uspeha pošto je umešno koristio Novakove greške kojih je ponovo bilo previše. Španac je od 0:2 došao do 5:2 u drugom setu, pa je potom uz male probleme izjednačio na 1:1.