Austrijanac očitao lekciju Nadalu

Vesti online 19.05.2017  |  Vestionline

Konačno, Rafael Nadal je doživeo prvi poraz na šljaci u ovoj sezoni. Posle osvajanja Mastersa u Monte Karlu i Madridu, kao i turniru iz Serije 500 u Barseloni, Španca je elimnisao mladi Austrijanac Dominik Tim, posle dva seta - 6:4, 6:3, za sat i 51 minut igre na Centralnom terenu Rima.

Tako se Tim revanširao Rafi za poraz prošle nedelju u finalu Mastersa u Madridu. Austrijanac je pokazao da je u sjajnoj formi, meč je počeo furiozno, poveo 5:1. Nadal je uspeo da veže tri gema, ali je sedmi teniser sveta dobio prvi set. Kada se očekivalo buđenje Nadal u drugom setu, Tim nije posustajao, odlično je parirao španskom asu u udarcima sa osnovne linije. Here is how he closed it out..... @ThiemDomi #ibi17 pic.twitter.com/98EJmVQW0b